Pożyczka prywatna

Pożyczki prywatne są jedną z form pożyczek o jakie może się starać klient. Oprócz wyżej wymienionych pożyczek wyróżniamy jeszcze pożyczki bankowe oraz pożyczki zaciągnięte w firmach lichwiarskich. Pożyczkę prywatną, jak sama nazwa wskazuje, klient może zaciągnąć tylko i wyłącznie u osoby prywatnej, która udziela pożyczek na podstawie dowodu osobistego. Oczywiście pożyczką prywatną możemy też nazwać zwykłą pożyczkę zaciągniętą u znajomych, przyjaciół czy nawet rodziny. Należy wspomnieć, że pożyczanie pieniędzy od ludzi całkiem nam obcych nie należy do bezpiecznych.

Nigdy nie wiemy na kogo trafimy, i jakie będziemy musieli w związku z tym ponieść konsekwencje. Istnieją na polskim rynku firmy prywatne, które udzielają pożyczek na podstawie umowy cywilno-prawnej i na podstawie weksla, który jednocześnie jest zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy. Nie są wymagane jakiekolwiek zaświadczenia o dochodach, a oprocentowanie roczne takiej pożyczki może wynosić jedynie 25% w skali roku.

Wynika z tego, że w takiej firmie prywatnej pożyczkobiorca ma dużo lepsze warunki niż w niejednym banku. Poza tym instytucja udzielająca takiego kredytu, nie pobiera żadnych prowizji za udzielenie pożyczki, a okres kredytowania może wynieść nawet 96 miesięcy. Oczywiście jak przystało na porządną firmę, klient starający się o pożyczkę musi mieć odpowiednią zdolność kredytową. Im wyższa kwota o którą wnioskuje klient, tym wyższa musi być jego zdolność.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
<span>%d</span> blogerów lubi to: